استرچ متال نمای مدرن ساختمان

استرچ متال

استرچ متال نمای مدرن ساختمان


که زیر سازی نما را نمایان می سازد . در نمای استرچ متال کیفیت اجرا و مصالح زیر سازی خود به عنوان بخشی از نمای ساختمان مطرح می باشد. اکسپوز بودن نما که ویژگی بسیاری از ساختمان های مدرن است با استرچ متال بیشتر نمایان می شود. فرض کنید شما نمایی را طراحی کرده اید که نمی خواهید آن قدر صلب به نظر بیاید؛ مخصوصا در طراحی حجم های بزرگ استفاده از یک پوشش نهایی توپر یا صلب ؛ سنگینی و صلابت ساختمان را تشدید می کند در چنین ساختمان بزرگی سازه به شما اجازه نداده است آن طور که می خواهید سبکی و سیالیت ساختمان را طبق کانسپت های اولیه داشته باشید از طرفی تاسیسات و حجم مصالح تاسیساتی مورد نیاز و نوع طراحی آن به شما اجازه نداده است آن طور که می خواهید به یک فینیشینگ محدود و سبک برای معماری ساختمان برسید حال  فقط مانده پوشش نهایی جایی که آخرین متریال می بایستی نصب شود شما به دنبال متریالی با روح سبک و سیال می گردید که در عین حال از خاصیت های محافظتی آن کاسته نشده باشد.

می توان گفت استرچ متال فراتر از برآورده ساختن چنین کانسپت های اولیه معماری میتواند دست آرشیتکت را برای ایجاد یک طراحی نمای خلاقانه نیز باز بگذارد چرا که فارغ از انتخاب نوع چشمه؛ شما از سه جهت مختلف منظر های متفاوتی خواهید داشت اگر چشمان شما رو به جلوی چشمه ها باشد استرچ متال زیر سازی خود را به شما نشان می دهد اگر چشمان شما پشت به چشمه های این متریال باشد زیر سازی استرچ متال را نمی توانید ببینید و اگر از منظز جانبی نگاه کنید درصدی مابین دو حالت قبلی وجود خواهد داشت. می توانید با ریز و یا درشت تر کردن چشمه ها تنوع منظرهای متفاوت بصری داشته باشید و یا برعکس به یک نمای کاملا یکپارچه و یک دست که بتواند کلیه خطوط و طرح ها و الگوهای پشت خود را با یک لباس واحد پوشش دهد را به دست آورید. شاید بتوان گفت استرچ متال یکی از مدرن ترین انواع نمای دوپوسته ساختمان محسوب می شود .

Luxalon® Stretch Metal معماران ارائه می دهد آزادی طراحی معاصر. با این مواد چند منظوره آسان است
ایجاد کنتراست نوری به دیگران مواد اطراف انتخاب گسترده ای از الگوهای، مواد و رنگ می دهد هر پروژه یک ظاهر منحصر به فرد است.

اصول کلی طراحی نمای ساختمان


نمای ساختمان یکی از اجزای بسیار مهم ساختمان است، نمای ساختمان باید به شکلی طراحی شود که علی رغم حفاظت محیط داخل از بیرون، ارتباط فضای بیرون را با محیط داخل ساختمان به خوبی برقرار کند. ما در فضای شهری با یک ساختمان روبرو نیستیم، در واقع هر ساختمان جزئی از فضای شهری محسوب می شود که زشتی آن بر فضاهای عمومی تأثیر گذار است. ساختمان یک موجود منزوی و خود بسنده نیست که بتواند تمام توجه طراح و مالک را به خود جلب کند ، بلکه می بایست با حفظ شخصیت و اعتبار خود، عنصری از یک جامعه وحدت یافته باشد و این امر فقط با طراحی خوب نمای خارجی ساختمان امکان پذیر است

نورپردازی نمای ساختمان


نورپردازی نمای ساختمان هم به اندازه طراحی خود نمای ساختمان مهم است. چرا که این نورپردازی ها باعث خواهند شد که ساختمان شما در شب نیز همانند روز زنده، پویا و تاثیر گذار باشد. اما باید به این نکته توجه کنید که نورپردازی ها باید به گونه ای صورت بگیرند که خیلی خیره کننده نباشند و بر طراحی نمای ساختمان تاکید داشته باشند. یعنی اول خود نما به چشم بیاید و در مرحله بعدی نورپردازی آن.

استرچ متال متنوع در طرح و رنگ

استرچ متال متنوع در طرح و رنگ


اکسپندد متال یا استرچ متال به صفحات فلزی (آهن-آلومینیوم-استیل و…) است که ضمن طی نمودن فرآیند تولید با روش ویژه ای تحت برش و سپس کشش قرار می گیرند . شبکه های توری کششی بر خلاف انواع توری سیمی مفتولی که به هم با فته می شوند ، یک پارچه بوده و از استحکام بسیار زیادی برخوردار هستند . این نوع توری ها با ضخامت ۰.۲ تا ۶ میلیمتر با طول آزاد و چشمه هایی با اندازه ۶*۴ میلیمتر تا ۷۵*۲۰۰ میلیمتر قابل تولید می باشد . نوع ورق مصرفی می تواند آهن ، آلو مینیوم ، برنج ، مس و استیل باشد پانل های استرچ متال با ضخامت های مختلف در رنگ های سفارشی و با قطر چشمه های متنوع به صورت آماده برای نصب به کارگاه های ساختمانی ارسال می گردد این محصول برای کاربردهای بسیار متنوعی در صنعت ساختمان و نیز طراحی شهری قابل ارائه است . چنانکه می تواند الهام بخش ایده های بسیار چشم گیر و خیره کننده ای برای طراحان و معماران باشد .

کاربرد استرچ متال :
الف – پوسته دوم نما :
نمای اکسپندد متال به عنوان پوسته دوم نما می تواند برروی نمای شیشه ای کرتین وال به عنوان کنترل کننده تابش و منحرف کننده اشعه های مستقیم خورشید مورد استفاده قرار گیرد .
ب – فعال کننده نمای شب :
با وجود تنوع بالا در چشمه های تولیدی اکسپندد متال با نورپردازی مناسب پشت پنل های نصب شده نمای شب ساختمان از جذابیتی بالا برخوردار خواهد بود .
ج – خاصیت محافظتی :
با توجه به امکان تولید پنل های استرچ متال در ضخامت های بالا می توان ضمن بهره برداری از چشم اندازهای متنوع آن مزیت های محافظتی نمای ساختمان را ارتقا داد .
ه)سقف کاذب : 
با روشهای نصب ساده و مرقوم به صرفه روی سیستم اکسپوز یا شبکه های از قبل پیش بینی شده به آسانی نصب شده و در صورت لزوم باز کردن مجدد آن میسر می باشد . از این رو ضمن افزایش ظاهری بسیار زیبا و چشم انداز ، با کمترین آسیب قابلیت دسترسی به سیستم های خدماتی و تاسیساتی مخفی در پشت این سقف ها ایجاد می شود . انعطاف پذیری سیستم شبکه های استرچ متال هماهنگی آن را با خدمات دیگر از قبیل تاسیسات آتش نشانی و نور پردازی سقفی نیز امکان پذیر ساخته است .

اشتراك گذاری نوشته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *