دانلود کتاب آموزش پایتون به زبان فارسی

دانلود کتاب آموزش پایتون به زبان فارسی
با سلام در این پست برای شما کتاب آموزش رایگان پایتون رو قرار دادیم امیدواریم که از خواندن آموزش زبان پایتون به فارسی لذت ببرید .

 

کتاب آموزش پایتون به فارسی در ۳۴۰ صفحه آماده دانلود می باشد برای دانلود روی لینک زیر کلیک کنید .

 

 

دبیر برتر تنها برگزار کننده دوره های پیشرفته پایتون در ایران

بهترین کلاس های برنامه نویسی پایتون را از دبیر برتر بخواهید .

 

۰۲۱۸۸۱۷۷۸۹۲

پایتون علاوه بر تمام خصایصی که زبان هایی جون پاسکال و C دارند خصوصیت بسیار مهم دیگری هم دارد و آن شیءگرا بودن پایتون است. زبان قدرتمندی چون ++C  که یک زبان شیءگرا است. و از آن برای برنامه نویسی های پیشرفته استفاده می شود، هم اکنون با ورود پایتون به عرصهٔ برنامه نویسی در رقابت با این زبان قرار گرفته است، به طوری که برنامه نویسان پایتون ادعا دارند تقریباً تمام برنامههایی که به زبان ++C نوشته می شود را می توان در پایتون با سادگی بیشتر و در مدت زمان بسیار کوتاه تری پیاده سازی کرد. پایتون زبانی است که در اوایل سال ۱۹۹۰ در مؤسسهٔ تحقیقات بینالمللی ریاضیات و کامپیوتر هلند (CWI) توسط Guido Van ROSSum ساخته شد.

با اینکه پایتون نام نوعی مار است، اما Guido این نام را زمانی که در حال مطالعهٔ مطالبی در مورد گروه کمدی Monty Pythons Flying Circus بود، برای زبان خود انتخاب کرد. او می خواست نامی کوتاه، منحصربه فرد و تا حدودی مرموز بر روی زبان خود بگذارد و اعتقاد داشت که نباید بر خلاف بعضی از مخترعین، نام خود را بر روی آن بگذارد.
بنابراین Python را از نام این گروه کمدی کد مورد توجه مردم بود، برگزید.

انگیزهٔ اصلی ساختن زبان پایتون، طراحی یک Scripting Language برای سیستم عامل Amoeba بود که Guido در آن زمان درگیر توسعهٔ آن بود،

اما طراحی پایتون نشان داد که این زبان به منظور پوشش حوزهٔ گوناگون و وسیعی از مقاصد، به اندازهٔ کافی عمومی است.
پایتون هم اکنون توسط هزاران مهندسی در سراسر جهان به طور افزایندهای در نقش های مختلف استغاده می شود. کمپانی ها امروزه از پایتون در محصولات تجاری برای انجام اعمالی چون آزمایشی تراشهدها و بردها، توسعهٔ واسطهای گرافیکی کاربر (GUIs)، جستجو در وب، کدنویسی بازی ها، سازگار کردن کتابخانه های کلاسی ++C و بسیاری از کارهای دیگر استفاده می کنند. این زبان قابل حمل در سیستم عاملهای مختلقی از جمله  windows & unix & os/2 و … قابل اجرا است.

علیرغم اینکه دانشجویان معمولاً از زبان های ایستایی چون پاسکال، C و زیر مجموعهای از ++C یا جاوا برای شروع برنامه نویسی استفاده می کنند، به اعتقاد ما بهتر است پایتون را به عنوان اولین زبان برنامه نویسی خود انتخاب کنند، چرا که پایتون نحوهٔ نگارش ساده تر، منظم تر و باقاعده تری دارد و کتابخانهٔ وسیعی نیز با آن همراه است. از همه مهم تر اینکه استفاده از پایتون در یک دورهٔ برنامه نویسی مقدماتی به آنها اجازه می دهد بر روی مهارتهای مهم برنامه نویسی از قبیل تجزیهٔ مسائل و طراحی انواع دادهای تمرکز کنند. دانشجویان به وسیلهٔ پایتون میتوانند به سرعت با مغاهیم اولیهای چون حلقه ها و توابع آشنا شوند. آنها حتی می توانند با اشیاء کاربر – تعریق در همان دوره های اولیه کار کنند. برای نمونه قادرتد یک ساختار درختی را به عنوان لیستهای تودرتوی پایتون پیادهسازی کنتد.
برای دانشجویی که قبلاً به هیچ عنوان برنامه نویسی نکرده است، استفاده از زبان ایستایی مانند C یا پاسکال، غیرطبیعی به نظر میرسد. این جریان پیچیدگی های اضافهای به وجود میآورد که دانشجویان مجبورند با آنها دست و پنجه ترم کنند و این روند آموزش را کند می کند.
دیگر جنبه های پایتون، آن را برای استفاده به عنوان اولین زبان برنامه نویسی از هر نظر مناسب میسازد. این زبان مانند جاوا کتابخانهٔ آستاندارد جامعی دارد، به طوری که دانشجویان خیلی زود می توانند شروع به انجام پروژههای برنامه نویسی کنند. پروژهها دیگر به طراحی ماشین حساب های چهار عمله محدود نمی شود، بلکه با استغاده از کتابخانهٔ آستاندارد پایتون، دانشجویان میتوانند ضمن قراگیری مفاهیم بنیادی برنامه تویسی از نوشتن برنامه های کاربردی واقعی لذت ببرند.

همهٔ این خصوصیات نشان دهندهٔ آن است که پایتون جایگزین مناسبی برای زبانهای ایستا به منظور آموزش برنامه نویسی به مبتدیان است و این ذرهای از اهمیت آن در جهت برنامه نویسی های پیشرفته نمی کاهد.


هدف کتاب حاضر این است که به شما بیاموزد چگونه مانند یک متخصص کامپیوتر فکر کنید.

 

این روش تفکر برخی از بهترین صور ریاضیات، مهندسی و علوم طبیعی را در هم می آمیزد. مانند ریاضیدانان، متخصصان کامپیوتر از یک زبان رسمی برای مشخصی کردن ایدهها (خصوصاً در محاسبات) استفاده می کنند.

آنها مانند مهندسین چیزهایی را طراحی می کنند و اجزا را در سیستم ها ترکیب و مقادیر را ارزیابی می کنند. آنها مانند دانشمندان، قواعد سیستم های پیچیده و فرضیه ها را رعایت می کنتد و پیشگویی ها را آزمایش می نمایند. مهمترین مهارت یک متخصص کامپیوتر حل مسئله است. حل مسئله یعنی توانایی فرمول بندی مشکلات، تقکر خلاقانه دربارهٔ راه حل ها و بیان یک راه حل واضح و دقیق .

بنابراین یادگیری برنامه نویسی فرصتی عالی برای کسب مهارت در حل مسائل است. این دلیل نامگذاری فصل حاضر با عنوان «روش برنامهنویسی » است. در قدم اول نوشتن برنامه را به عنوان یک مهارت مفید می آموزید و در قدم بعد شما از برنامه به منظور دستیابی به یک هدف استفاده می کنید. هرچه پیش تر رویم این
هدخت واضح تر می شود.

پایتون نمونهای از یک زبان سطح بالا است. از دیگر زبانهای سطح بالا که ممکن است تا به حال شنیده باشید، میتوان بیسیک، پاسکال، فورترن و C را نام برد. همانطور که ممکن است شما هم انتظار داشته باشید، در مقابل واژهٔ «زبان سطح بالا»، *زبان سطح پایین» هم وجود دارد که برای نمونه میتوان زیان اسمبلی را نام برد. کامپیوترها تنها برنامه هایی را میتوانند اجرا کنند، که به زبان ماشین تبدیل شده باشند. بدین سان برنامه هایی که در یک زبان سطح بالا نوشته شدهاند، باید قبل از اجرا پردازش شوند و به زبان ماشین ترجمه شوند. این پردازش اضافه مدتی زمان میبرد، که این اشکال کوچک زبانهای سطح بالا أست. اما مزایای این نوع زبانها بسپارند: اول اینکه برنامه نویسی در زبانهای سطح بالا به مراتب ساده تر است. در نوشتن برنامه ها به زبانهای سطح بالا وقت کمتری مصرف می شود و خواندن آنها سادهتر و سریع تر انجام میگیرد. اشکالزدایی آنها راحتتر است و به زبان محاوره هم نزدیکترند. دوم اینکه، زبانهای سطح بالا قابل حمل هستند، به این معنی که آنها میتوانند روی انواع کامپیوترها اجرا شوند بدون اینکه نیازی به ویرایش و تغییر داشته باشند. برنامه های سطح پایین تنها بر روی نوع خاصی از ماشینها قابل اجرا هستند و برای اجرا شدن روی انواع دیگر نیاز به بازنویسی دارند